Jak polubić motocyklistę?

Jak polubić motocyklistę?

Jak polubić motocyklistę?

DO KIEROWCÓW MOTOCYKLI

JAK POSTĘPOWAĆ NA DRODZE, BY KIEROWCA SAMOCHODU CHOĆ TROCHĘ POLUBIŁ KIEROWCĘ MOTOCYKLA?

PROPOZYCJE ZACHOWAŃ / nieformalne */:

NIE PIJ ALKOHOLU dzień przed jazdą, zdecydowanie nie pij w dniu jazdy.

SPRAWDŹ przed rozpoczęciem podróży wszystko w motocyklu, co może mieć wpływ na zachowanie się kierowców samochodów w stosunku do Ciebie. Dla przykładu: światło hamulca, kierunki.

WŁÓŻ NA STRÓJ w miarę możliwości odblaskowy element typu kamizelka, naramienniki, opaski lub zaopatrz się w kask o jasnym kolorze.

NIE PROWOKUJ kierowców samochodów do ścigania się.

NIE ZBLIŻAJ SIĘ bardzo szybko do samochodów przed ich wyprzedzeniem. NIE ZAJEŻDŻAJ kierowcy samochodu drogi po wykonaniu wyprzedzenia.

WJEŻDŻAJ MIĘDZY SAMOCHODY przy dojeździe do czerwonego światła na skrzyżowaniu tylko wzdłuż linii rozdzielającej pasy, powoli i dziękując kierowcy samochodu za zjechanie do prawej lub lewej strony zajmowanego przez niego pasa. Zachowaj bezpieczną odległość [czytaj w serwisie dodatkowo: www.dziennikimotocyklowe.com/czy-mozna-wyprzedzac-w-korku.

SYGNALIZUJ Z DALEKA „DŁUGIM” ŚWIATŁEM podczas szybkiej jazdy autostradą, jej lewym pasem, o zbliżaniu się do wyprzedzanego samochodu.

WŁĄCZ PODCZAS JAZDY, jeśli je posiadasz, dodatkowe oświetlenie w motocyklu

SYGNALIZUJ z wyprzedzeniem, co chcesz zrobić na drodze.

DZIEKUJ KIEROWCY samochodu za okazane dla Ciebie zrozumienie podczas różnych sytuacji na drodze.

NIE ŚCIGAJ SIĘ po drogach publicznych, przekraczając znacznie swoją prędkość.

NIE URZĄDZAJ SOBIE na drogach publicznych pokazów akrobatyki motocyklowej.

NIE STRASZ KIEROWCY SAMOCHODÓW głośnym wydechem zarówno czasie postoju na skrzyżowaniu, czy podczas jazdy, szczególnie, wyprzedzając.

NIE WYMUSZAJ na kierowcy samochodu konieczności zjeżdżania Tobie z drogi w czasie poruszania się w tłoku.

NIE WYJEŻDŻAJ NA DROGI po zmroku, jeśli nie musisz.

NIE CHWAL SIĘ GŁOŚNYM WYDECHEM I SZYBKĄ JAZDĄ, jeżdżąc po drogach osiedlowych. Mieszkańcy tych miejsc są potencjalnymi kierowcami i mogą się stać Twoimi i Twoich znajomych „wrogami na drodze’.

/* – zapisane propozycje mają służyć poprawie stosunku kierowcy samochodu do motocyklisty. Stosowanie niektórych z tych zasad nie może uchronić Cię od ewentualnego mandatu za niezgodność postępowania z Kodeksem Ruchu Drogowego.

Podobne artykuły:

O steffek

Pochodzę z małej Bogatyni, a zamieszkuję i działam we Wrocławiu. Jestem pomysłodawcą, autorem www.dziennikimotocyklowe.com (www.diariosdemotocicleta.info) i koordynuję całość zawartych zagadnień na portalu. Więcej na stronie: KONTAKT.