Jak polubić kierowcę samochodu?

Jak polubić kierowcę samochodu?

Do kierowców samochodów

 

JAK POSTĘPOWAĆ NA DRODZE, BY MOTOCYKLISTA POLUBIŁ KIEROWCĘ SAMOCHODOWEGO?

PROPOZYCJE ZACHOWAŃ / nieformalne */:

  1. NIE zajeżdżaj gwałtownie drogi wyprzedzanemu motocykliście w szczególności podczas jazdy w deszczu.
  2. USTĄP, jeśli już zauważyłeś w lusterku, motocykliście zamierzającemu Ciebie wyprzedzać w miarę możliwości do prawej krawędzi jezdni.
  3. USTĄP motocykliście, kiedy stoisz w korku lub posuwasz się w tłoku powoli do przodu, lub stoisz na czerwonym świetle, zjeżdżając w miarę możliwości do prawej strony pasa [do lewej strony pasa dla kierowców stojących na lewym pasie]. Motocyklista przejedzie bezpiecznie obok Ciebie bez konieczności szukania slalomem między samochodami wolnego przejazdu do przodu.
  4. NIE DAJ SIĘ prowokować i sam nie prowokuj motocyklisty do ścigania się. Nie ścigaj się z motocyklistą.
  5. NIE PODJEŻDŻAJ w czasie jazdy bardzo blisko do jadącego przed Tobą motocykla [o ile już do tego dojdzie J].
  6. SPOGLĄDAJ w lusterka częściej przed wykonaniem manewry wyprzedzania. Motocykliści jeżdżą jeszcze za szybko. Motocykliści nie są tak dobrze widoczni jak samochody.
  7. PAMIĘTAJ, że motocykliści to nie akrobaci i mają tylko dwa punkty podparcia. Ty masz ich dwukrotnie więcej. Twoje gwałtowne manewry mogą doprowadzić wielu jeszcze młodych i niedoświadczonych motocyklistów do niekontrolowanych reakcji, co może skutkować ich, co najmniej upadkiem.
  8. ZWRACAJ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ na dojazdach do drogi z pierwszeństwem przejazdu. Po nie może jechać szybko, zbyt szybko motocyklista.
  9. PAMIĘTAJ, że nie wszyscy motocykliści „nie myślą” i wyjątki, które właśnie Ciebie zdenerwowały nie mogą wpłynąć negatywnie na Twoje przyjazne gesty spisane powyżej. Nie zmieniaj swojego pozytywnego nastawienia do pozostałych. Wyciągnij do nas rękę!!

/* – zapisane propozycje mają służyć poprawie relacji między kierowcami samochodów a motocyklistami. Pamiętaj o naszej kampanii społecznej:

PROZUMIENIE. BEZPIECZNI KIEROWCY”  

POROZUMIENIE – BEZPIECZNI KIEROWCY

 „MIEJSCA WYSTARCZY DLA WSZYSTKICH” 

 

Podobne artykuły:

O steffek

Pochodzę z małej Bogatyni, a zamieszkuję i działam we Wrocławiu. Jestem pomysłodawcą, autorem www.dziennikimotocyklowe.com (www.diariosdemotocicleta.info) i koordynuję całość zawartych zagadnień na portalu. Więcej na stronie: KONTAKT.