Ted Simon – prawdziwa inspiracja dla podróżników

jupiterstravellers.org

jupiterstravellers.org

Ted Simon – syn Niemki i Rumuna wychowywał się w Londynie. Powodowany nienasyconym pragnieniem poznawania świata porzucił wczesną karierę w inżynierii chemicznej. Znalazł się w Paryżu i zajął się dziennikarstwem.

W dniu 6 października 1973 r., w wieku 42 lat, Ted wyrusza z Londynu na motocyklu Triumph 500cc Tiger w podróż po świecie solo, obejmującyą 64.000 kilometrów przez 45 krajów.

W celu odkrycia, jak świat się zmienił w ciągu minionych 28 lat, 27 stycznia 2001 r., w wieku 69, Ted rozpoczął drugą podróż. Tym razem jechał BMW R80 GS ponad 59.000 kilometrów przez 47 krajów.

Teda książki o jego podróży, Jowisza podróży, „Riding High” i „Dreaming of Jupiter”, nadal służą jako inspiracja dla innych podróżników, którzy starają się poznawać świat i odnajdywać  w nim swoje miejsce poprzez osobiste przygody.

 

Podobne artykuły:

Tagi:

O steffek

Pochodzę z małej Bogatyni, a zamieszkuję i działam we Wrocławiu. Jestem pomysłodawcą, autorem www.dziennikimotocyklowe.com (www.diariosdemotocicleta.info) i koordynuję całość zawartych zagadnień na portalu. Więcej na stronie: KONTAKT.