LONG WAY DOWN – Ewan McGregor, Charley Boorman

LONG WAY DOWN – Ewan McGregor, Charley BoormanLong Way Down to seria książek i DVD dokumentujących podróż Ewan McGregor`a i Charley Boorman`a motocyklami, na których jechali na południe przez 18 krajów ze Szkocji do Cape Town w Republice Południowej Afryki przez Europę i Afrykę w 2007 roku. Jest to kontynuacja długiej podróży Way Round z 2004 r., gdy para jechała na wschód od Londynu do Nowego Jorku przez Eurazję i Amerykę Północną.

 Podróż rozpoczęła się w dniu 12 maja 2007 r. i zakończył w dniu 4 sierpnia 2007 roku. Zespół stanowili ci sami, co wcześniej z zespołu z Long Way Round, ale też kamerzyści i producenci soundtracków. Ponadto zdecydowali się na podróż medyk, Dai Jones, oficer bezpieczeństwa Jim Foster i różnych „utrwalacze” treści typu lokalni przewodnicy i tłumacze, na całej trasie. Jechali BMW R1200GS Adventure, następca motocykli R1150GS Adventure. .

DVD trwa 8 godzin 30 minut.

Podobne artykuły:

O steffek

Pochodzę z małej Bogatyni, a zamieszkuję i działam we Wrocławiu. Jestem pomysłodawcą, autorem www.dziennikimotocyklowe.com (www.diariosdemotocicleta.info) i koordynuję całość zawartych zagadnień na portalu. Więcej na stronie: KONTAKT.