W blasku odblasków

Kamizelka odblaskowa prodkuowana przez firmę JAGATEX znacząco zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy nocą- światło   reflektorów czy oświetlenia miejskiego, latarni jest silnie odbijane, co zapewnia bardzo dobrą widzialność jaskrawych elementów odblaskowych.  Taśmy pryzmatyczne mają bardzo wysoki współczynnik odblaskowości w szerokim kącie oświetlenia i obserwacji. Są tym samym użytecznym źródłem informacji dla kierowców.

  

  

Osoby posiadające odzież z elementami odblaskowymi, są odpowiednio wcześniej zauważane przez kierowców pojazdów, co daje im więcej czasu na właściwą reakcję.

  1. Motocyklista dzięki kamizelce odblaskowej jest bardziej widoczny także w dzień. Taśma pryzmatyczna poza kolorem fluorescencyjnym, który przyciąga wzrok i skupia uwagę odbija również promienie słoneczne zwiększając tym samym bezpieczeństwo motocyklisty- kierowcy łatwiej jest zauważyć motocyklistę w lusterkach samochodu czy jadącego w ciemnym ubraniu.
  2. Odblaski „pracują” również w trudnych warunkach atmosferycznych- deszcz, zmierzch, gęsta  mgła.
  3. Taśmy pryzmatyczne zachowują właściwości odblaskowe nawet w deszczu- w przeciwieństwie do taśm srebrnych które zamoczone  tracą część swojej odblaskowości.

Cechy:

Zdjęcie obok przedstawia strukturę materiału mikropryzmatycznego. Wiązki światła padającego i odbitego są regulowane przez tysiące drobnych pryzmatów akrylowych tworzących precyzyjny układ geometryczny. Światło jest załamywane i odbijane z powrotem w stronę źródła. Taśmy pryzmatyczne charakteryzują się dobrą widzialnością w świetle dziennym oraz dużą wartością współczynnika odblaskowości względnej w warunkach nocnych.

TO TY DECYDUJESZ O SWOIM BEZPIECZEŃSTWIE!

  • Osoba w ciemnym ubraniu jest widoczna w światłach samochodu tylko z 20 m.
  • Osoba w jasnym ubraniu jest widoczna już z 30 m.
  • Droga hamowania samochodu przy jego średniej prędkości to aż 40m!

Osoba używająca odblasków jest widoczna w światłach reflektorów ze 250-300m, co daje kierowcy szanse, żeby ją skutecznie ominąć lub wyhamować. Dla porównania materiały i produkty, które nie spełniają normy europejskiej- bez znaku CE- to widoczność jedynie z 40-50 m, które ponadto bardzo szybko ulegają uszkodzeniom mechanicznym i w wyniku użytkowania tracą kolor-znacznie zmienia się ich fluorescencyjność. To widoczność na drodze decyduje o czasie reakcji kierowcy!

Wszystkie podane powyżej informacje i parametry dotyczą jedynie produktów certyfikowanych- spełniających europejską normę , przebadanych w niezależnych laboratoriach i oznakowanych symbolem
Nasze cegiełki w formie kamizelek dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów w cenie 78 zł brutto (+koszty przesyłki) za sztukę. Zamówienia prosimy kierować na adres
jednymsladem@jednymsladem.com.pl

 

 

Materiał prezentujemy dzięki uprzejmości fundacji JEDNYM ŚLADEM

Podobne artykuły:

O steffek

Pochodzę z małej Bogatyni, a zamieszkuję i działam we Wrocławiu. Jestem pomysłodawcą, autorem www.dziennikimotocyklowe.com (www.diariosdemotocicleta.info) i koordynuję całość zawartych zagadnień na portalu. Więcej na stronie: KONTAKT.