Koszmarna fryzura po zdjęciu kasku…..??? Jest na to sposób!

HOG winter 2010 (helmet hair hrlp is at hand)

Mamy dla ciebie kilka świetnych wskazówek, jak nosząc kask można utrzymać jednocześnie doskonałą fryzurę!

Czy każdy sezon motocyklowy kojarzy wam się z wolnością? Z tą niczym nieskrępowaną jazdą po otwartej drodze? Z tym wiatrem we włosach… ?? Hmm… wiatrem targającym i plączącym tylko ich końcówki, bo reszta jest schowana i niemiłosiernie spłaszczana przez kask. To popularny problem występujący zwłaszcza u motocyklistek. Ale członkowie keepbritainbiking.com już od dawna starają się znaleźć radę na te wyjęte spod kasku, płaskie i pozbawione wyrazu włosy.

Niektóre rady są dość drastyczne, takie na przykład, żeby zgolić sobie głowę. Ale są też rady bardziej wartościowe, również dla osób z naprawdę długimi włosami. Można na przykład zainwestować w specjalne okrycie na koński ogon. Jedna z motocyklistek, która używa właśnie takiego okrycia powiedziała, że może przejechać nawet 600 kilometrów i wciąż być w stanie przeczesać włosy palcami po zdjęciu kasku.

HOG winter 2010 (helmet hair hrlp is at hand)

Jest na to rozwiązanie :)

Wiele kobiet poświęciło sporo czasu problemowi utrzymania włosów w dobrej kondycji podczas jazdy motorem. Zobaczcie na co wpadły niektóre z nich:

  1. Inwestycja w dobrze wentylowany kask pomaga zminimalizować gorąco i wilgoć, które powodują, że włosy się kręcą i puszą.
  2. Przed założeniem kasku należy spryskać głowę dobrym lakierem do włosów.
  3. Pod kask warto założyć chustkę albo dobrze przylegającą do głowy czapkę. Pomagają one zachować fryzurę w jednym miejscu. Czapki można kupić w większości sklepów z akcesoriami motocyklowymi.
  4. Przed włożeniem kasku można użyć lokówki, która doda włosom objętości.
  5. Przed założeniem kasku można także zawinąć włosy na wałki. Trzeba jednak wtedy upewnić się, że pomiędzy papilotami a kaskiem jest wystarczająco dużo miejsca. W przeciwnym razie kask może okazać się za ciasny.
  6. Koniecznie należy zapakować na drogę kilka niezbędnych rzeczy, takich jak chociażby prostownica, lokówka, szczotka do włosów, grzebień z szerokim rozstawem ząbków i mały spray do włosów.
  7. Po dojechaniu na miejsce warto nałożyć na włosy trochę suchego szamponu, żeby nadać im odpowiedni kształt. Dotyczy to zwłaszcza włosów u nasady głowy.
  8. Splecione włosy są teraz bardzo modne, można więc zapleść warkocz i upiąć go w koronę albo zapleść warkocz francuski i ewentualnie wtedy wysunąć kilka pojedynczych kosmyków.
  9. Jeśli to wszystko wydaje się być za bardzo kłopotliwe, to wtedy zawsze można wybrać krótką fryzurę. Mając krótkie włosy można spokojnie przeczesać je palcami zaraz po zdjęciu kasku.
  10. Na koniec jedna ważna uwaga. Zakładanie kasku podczas jazdy motorem jest obowiązkowe! Bezpieczeństwo jest ważniejsze niż styl!
HOG winter 2010 (helmet hair help is at hand)

taki tam ... dowcip :P

PAMIĘTAJ! BEZPIECZENSTWO PRZEDE WSZYSTKIM [przyp. Steffek]

[Artykuł ukazał się w „The magazine of the H.O.G. experience” / zima 2010 pod oryginalnym tytułem : “Helmet hair… help is at hand” – tłumaczenie inspirowane] 

Podobne artykuły:

O steffek

Pochodzę z małej Bogatyni, a zamieszkuję i działam we Wrocławiu. Jestem pomysłodawcą, autorem www.dziennikimotocyklowe.com (www.diariosdemotocicleta.info) i koordynuję całość zawartych zagadnień na portalu. Więcej na stronie: KONTAKT.